Program and participants

Confirmed speakers

Ainsworth Mark 
Auricchio Ferdinando
Bazilevs Yuri
Beck Joakim
Beirao da Veiga Lourenco
Bletzinger Kai-Uwe
Brezzi Franco
Buffa Annalisa
Calo Victor
Canuto Claudio
Carraturo Massimo
De Borst Rene
Delay Guillaume
Demkowicz Leszek
Duczek Sascha
Düster Alexander
Elgeti Stefanie
Evans John
Hakula Harry
Harari Isaac
Kaestner Markus
Kiendl Josef
Kollmannsberger Stefan
Korshunova Nina
Langer Ulrich
Legrain Gregory
Lovadina Carlo
Melenk Markus
Möller Matthias
Natarajan Sukumar
Petrides Socratis
Pigazzini Marco
Radtke Lars
Ramm Ekkehard
Rozza Gianluigi
Ruess Martin
Schöberl Joachim
Schroeder Andreas
Schwab Christoph
Simeon Bernd
Speleers Hendrik
Szabo Barna
Tani Mattia
Tsapetis Dimitris
Van Brummelen Harald
Wriggers Peter
Xenophontos Christos
Yosibash Zohar

Confirmed participants

Ainsworth Mark 
Antolin Pablo
Auricchio Ferdinando
Bazilevs Yuri
Beck Joakim
Beirao da Veiga Lourenco
Bletzinger Kai-Uwe
Boffi Daniele
Bosy Michal
Bressan Andrea
Brezzi Franco
Buffa Annalisa
Calo Victor
Canuto Claudio
Carraturo Massimo
Cecot Witold
Chernov Alexey
D’Angella Davide
Dahan Gal
De Borst Rene
Delay Guillaume
Demkowicz Leszek
Duczek Sascha
Düster Alexander
Elgeti Stefanie
Evans John
Garcea Giovanni
Gardini Francesca
Hakula Harry
Harari Isaac
Kaestner Markus
Kiendl Josef
Kollmannsberger Stefan
Korshunova Nina
Langer Ulrich
Legrain Gregory
Loli Gabriele
Lorenzo Guillermo
Lovadina Carlo
Marini Donatella
Melenk Markus
Moiola Andrea
Möller Matthias
Montardini Monica
Natarajan Sukumar
Omer Netta
Paczelt Istvan
Paszyński Maciej
Patton Alessia
Pavarino Luca
Petrides Socratis
Pigazzini Marco
Radtke Lars
Ramm Ekkehard
Rank Ernst
Reali Alessandro
Rozza Gianluigi
Ruess Martin
Sangalli Giancarlo
Schöberl Joachim
Schroeder Andreas
Schwab Christoph
Serra-Capizzano Stefano
Simeon Bernd
Speleers Hendrik
Szabo Barna
Tamellini Lorenzo
Tani Mattia
Toth Balazs
Tsapetis Dimitris
van Brummelen Harald
Vazquez Rafael
Wriggers Peter
Xenophontos Christos
Yosibash Zohar
Zander Nils